top of page

W tym miejscu znajdziecie  10 najciekawszych trasy pieszych  w poblizu  campingu. Klikajac w zdjecia ponizej znajdziesz wiecej informacji i dokladny plan trasy.

route1.jpg
route3.jpg
route2.jpg
route4.jpg
route5.jpg
route7.jpg
route9.jpg
route6.jpg
route8.jpg
route10.jpg

 

 

Malowniczość Parku Krajobrazowego Doliny Bobru to przede wszystkim efekt różnorodności terenu oraz doskonałego zharmonizowania tworów powstałych w związku z działającymi siłami natury oraz obiektów stworzonych przez człowieka. 

 

 

Planując spędzenie wolnego czasu w okolicach Wlenia warto więc zdecydować się na eksplorację tego terenu podczas pieszych wędrówek wytyczonymi szlakami zróżnicowanymi pod względem długości oraz stopnia trudności.  

 

 

Trasy piesze w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru 

 

 

Na terenie obejmującego około 11 tysięcy hektarów Parku Krajobrazowego Doliny Bobru wytyczono mnóstwo tras pieszych, a interesująco zaplanowane szlaki turystyczne umożliwiają odwiedzającym bliższe poznanie tego terenu oraz korzystanie z jego dobrodziejstw.  

 

 

Przebywając w okolicy Wlenia warto wybrać się przede wszystkim na pieszą wycieczkę na Górę Gniazdo oraz Górę Zamkową, zakończoną krótkim pobytem w Pałacu Lenno oraz odwiedzeniem pozostałości po zlokalizowanym nieopodal Zamku Lenno. Dla osób, które nie lubią lub nie chcą się przemęczać, atrakcyjną opcją będzie niezbyt długi spacer do Nielestna, trasą wiodącą wzdłuż potoku Chrośnickiego lub do Pilchowic, gdzie po drodze zobaczyć można pozostałości po kamieniołomie, w którym niegdyś wydobywano skały wapienne.  

 

 

Dla turystów, którzy nastawieni są na bardziej aktywny wypoczynek oraz dłuższe trasy, świetną opcją będzie licząca prawie 10 kilometrów wycieczka piesza w kierunku Pilchowic, gdzie zobaczyć można najwyższą w Polsce kamienną, łukową zaporę. Jest to trasa wiodąca przez zwracającą uwagę swoją architekturą wieś Pokrzywnik, uwzględniająca również przejście przez wyjątkowo malowniczy, zacieniony wysokimi drzewami Dziki Wąwóz, będący częścią parku pałacowego w Maciejowcu. 

 

 

Gdzie się zatrzymać?  

 

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez Camping Wleń Zarzecze, który jest doskonałą bazą wypadową na szlaki w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru. Atrakcyjne ceny, nowa infrastruktura sanitarna, a także możliwość zabrania ze sobą zwierząt sprawiają, że jest to lokalizacja przyjazna i otwarta na wszystkich Gości. Zapraszamy!  

 

W tym miejscu znajdziecie 10 najciekawszych tras pieszych w pobliżu campingu. Klikając w zdjęcia poniżej znajdziesz więcej informacji i dokładny plan trasy.  

Przebieg trasy:

Spacer po naszym mieście.

Długość:4 km

Trudność:łatwa

Szlak pieszy "Wleń-Ostrzyca Proboszczowicka "

Przebieg trasy:

- Camping Wleń Zarzecze

- Bystrzyca

- Bełczyna 

- Ostrzyca Proboszczowicka

Długość:11,1 km

Trudność:srednia

Ostrzyca_Proboszczowicka_501_m_npm__Prob

Splywy Kajakowe Camping Dolina Bobru

bottom of page