top of page

Dolina Bobru to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska, oferujące liczne atrakcje turystyczne. Jeżeli postanowisz z nich skorzystać podczas letniego urlopu i osiedlisz się na Campingu Wleń Zarzecze, koniecznie wybierz się nie tylko na spływ kajakowy rzeką Bóbr, ale też w jedną z trzech proponowanych tras rowerowych. Taka wyprawa pozwoli nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również umożliwi bliższe poznanie okolicznych miejscowości.

Trasa rowerowa "Wleń-Lubomierz"


 

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym_

Przebieg trasy:

- Camping Wleń zarzecze

- Pławna

- Plawna Górna

- Lubomierz

Długość:15,5 km

Trudność:łatwa

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym_


Wleń – Lubomierz


Trasa rowerowa do Lubomierza to odcinek o długości nieco ponad 15 kilometrów. Nie sprawi większego problemu nawet osobom nieprzyzwyczajonym do większego wysiłku. Po drodze uczestnicy mogą podziwiać piękne krajobrazy i oddychać świeżym powietrzem. W mijanej po drodze miejscowości Pławna dostępny dla zwiedzających jest Zamek Legend Śląskich, a w Lubomierzu, w którym w drugiej połowie lat 60. zeszłego wieku kręcono sceny z filmu “Sami swoi”, od 1996 roku funkcjonuje Muzeum Kargula i Pawlaka.

IMG_20200711_113945.jpg

Trasa rowerowa "Wleń-Zapora Pilchowice"

Przebieg trasy:

- Camping Wleń Zarzecze
-Nielestno

- Pilchowice

- Zapora Pilchowice

Długość:9,6 km

Trudność:łatwa

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym_

Wleń - Zapora Pilchowice

Łatwa i niewymagająca trasa licząca niecałe 10 kilometrów i prowadząca do słynnej, najwyższej w Polsce kamiennej i łukowej zapory w Pilchowicach, wzniesionej w pierwszej dekadzie XX wieku na rzece Bóbr. Jest to bardzo atrakcyjna trasa rowerowa, ponieważ poprowadzona została wzdłuż rzeki, co pozwala na pełne korzystanie podczas wyprawy ze specyficznego mikroklimatu. Na finiszu zaś podziwiać można potężną zaporę chroniącą okoliczne tereny przed powodziami.

Trasa rowerowa "Wleń-Marczów"

Przebieg trasy:

- Camping Wleń Zarzecze

- Bystrzyca

- Przeżdziedza

- Marczów

Długość:11,9 km

Trudność:łatwa

 

 

 

 

 

 

 

 

Wleń - Marczów

 

To łatwa trasa rowerowa o długości prawie 12 kilometrów, prowadząca do Marczowa. Ta niewielka miejscowość wyróżnia się charakterystyczną dla terenów górskich, łańcuchową strukturą. Po drodze zauważyć można wiele przykładów architektury łużyckiej, a wśród ważniejszych zabytków znajduje się kościół filialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej wybudowany w XVIII wieku, z wartym uwagi barokowym wnętrzem.

Przechwytywanie_w_trybie_pełnoekranowym

Splywy Kajakowe Camping Dolina Bobru

bottom of page